Kiedy poszukujesz pomysłu na zasłonę okna, proponujemy rolety z nadrukiem

zasłony
Okno to abrdzo ważny element większej części pomieszczeń, zwłaszcza takich, w których mieszkają ludzie. W zasadzie dość rzadko spotyka się wnętrza całkowicie nieposiadające otworów okiennych, w których ludzie na co dzień żyją.

zasłony
Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Dopływ dziennego światła i promieni słonecznych jest niezwykle istotny dla zdrowia człowieka i jego samopoczucia. Ogromnie ważną rolę pełni również dopływ świeżego powietrza i opcja wietrzenia pomieszczeń, jaką dają okna. Poza tym są one również świetnym polem do popisu w kwestii rozmaitych ozdób.

Bierze się to między innymi z potrzeby zasłaniania okien, by osoby pożądane nie zaglądały do środka. Zasłania się je więc z wykorzystaniem dekoracyjnych tkanin lub na wiele innych sposobów. Liczy się także sam wygląd okna, to, w jakim stylu jest utrzymane. Na przykład typowe okna z drewna pasują do większej części domów, z kolei okna z PCV niezbyt dobrze się komponują w wielu wnętrzach.

Zasłony i rolety

Osłanianie okien przed dostawaniem się nadmiaru promieni słonecznych przez lata zyskało status sztuki. Można to bowiem zrobić w sposób bardzo estetyczny i oryginalny. Dokonuje się tego za pomocą specjalnie dobranych elementów w postaci rolet i zasłon. Aktualnie oferta takich wyrobów jest na tyle szeroka, że każdy może znaleźć coś odpowiedniego. Wybór ten dotyczy zarówno tkanin, z których uszyte są zasłony, jak i ich barw i wzorów.

Podobnie jest w przypadku rolet, które idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach takich jak na przykład sypialnia. Rolety z nadrukiem , który może być atrakcyjny i wielobarwny, będą idealne do pokoju dziecięcego (rolety z motywem).

Firanki

Powszechnym sposobem zasłaniania okien, znanym już od setek lat, jest wykorzystywanie firanek. W bardzo dużej części polskich domów cały czas wykorzystuje się białe. Obecnie jednak coraz chętniej się z nich rezygnuje na rzecz modeli bardziej nowoczesnych. Są one wykonywane z innych niż kiedyś materiałów, które są na przykład bardziej odporne na zabrudzenia.

Poza tym elementy te nie muszą być wcale białe, na dzień dzisiejszy pojawiają się w najróżniejszych kolorach, czasami również ciemnych. Wszystko zależy od charakteru wnętrza oraz gustu mieszkańców danego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>