Jakie są poszczególne etapy budowy domu? Jak można trochę obniżyć koszty? Co dobrze jest sprawdzić osobiście?

blacha dachowa
Budowa domu to długo trwający oraz zajmujący proces. Na pewno jest on dla ludzi wytrwałych. Jak to dokładnie wygląda? Jak przedstawiają się poszczególne etapy pracy?

Po pierwsze zakup działki. To już ważna decyzja odnośnie lokalizacji, choć i ona z reguły podyktowana jest bardziej finansami. Działki w mieście oraz bliżej centrum z pewnością kosztują więcej. Po kupieniu działki zaczynają się wszelkie formalności. Należy sprawdzić zagospodarowanie terenu, jakie w danym miejscu obowiązują jak również kupić projekt domu lub zlecić jego zrobienie.

obróbka blachy
Autor: Bosch
Źródło: www.bosch-prasa.pl
Ta pierwsza z opcji jest rzecz jasna tańsza. Musimy dopilnować różnych formalności u notariusza, załatwić podłączenie przyłączy. Trzeba też wszelkie konieczne dokumenty złożyć w urzędzie, by zgłosić to, że będziemy postawić dom. Jeżeli przez miesiąc nie będzie żadnych sprzeciwów to można zaczynać budowę.

Należy sprawdzić dokładnie kosztorys wszystkich prac oraz materiałów. Może się bowiem okazać, iż koszty te są w celowy sposób zawyżone, a my będziemy w stanie znaleźć taniej na przykład blachy kawałkowe w niskiej cenie. Dobrze jest sprawdzić asortyment pobliskich hurtowni z materiałami budowlanymi oraz (więcej w temacie) porównać na przykład w jakiej cenie są kątowniki stalowe. Możemy szukać informacji w sieci, tam też własne wyroby oferuje wiele firm, jak też wiele osób poleca konkretne miejsca z tanimi wyrobami. Na pewno możemy sprawdzić hurtownie stali oraz porównać ceny choćby za zamów pręty ciągnione na naszej stronie, jeśli takowych potrzebujemy do budowy domu. Wiadomo, iż wszystkich rzeczy dokładnie nie damy rady sprawdzić, natomiast dobrze skontrolować choć te najdroższe wydatki i sprawdzić je ze stanem rzeczywistym.

By postawić domek w stanie surowym otwartym należy zająć się ogrodzeniem działki, wytyczeniem terenu budynku na działce jak również wylaniem fundamentów – http://portalstali.pl/oferta/stal-czarna/katowniki. Następnie ekipa budowlana stawia ściany, komin, wykonywane są stropy budynku oraz układany jest dach na więźbie dachowej. Potem potrzebna jest instalacja wewnętrzna oraz kładzie się tynki przykrywające ściany. Po każdym z etapów potrzebna jest kontrola jak również odbiór robót. To gwarancja, iż praca została zrobiona poprawnie. Można także powoli wyrównywać oraz sprzątać teren wokół domu. Po tych wszystkich rzeczach zostaje jeszcze mnóstwo prac do wykonania w środku. Taki skrócony powyższy przebieg robót już pokazuje jak dużo pracy i formalności potrzeba, aby wybudować dom. Gdy wgłębimy się w ten temat dokładnie to jest tego o wiele więcej. Jest to na pewno przedsięwzięcie dla wytrwałych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>