zamiana drzwi w mieszkaniu

Drzwi
Zgodnie z zarządzeniem budowlanym, drzwi wewnętrzne muszą mieć minimalnie 90 cm szerokości. Inne rozmiary wyrabiane są dlatego, iż do połowy lat 90 przeszłego wieku normą były skrzydła, a tym samym otwory drzwiowe o wielkości 60, 70 i 80 cm. Marka Interdoor należy do kręgów uznanych w Polsce producentów drzwi.

Brama garażowa
Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com
W ciągu wieloletniej aktywności stworzyła własne, unikatowe wzornictwo. Jako wyrobiony wytwórca drzwi firma Interdoor oferuje nie tylko ładne, lecz także funkcjonalne rozwiązania. Wszelkie drzwi są wypełniane w pełni płytą izolacyjną i wyposażane w dwurzędowy układ gumek, dzięki czemu zyskują wysoką izolacyjność akustyczną.

Planując wymianę drzwi w domu, wypada mieć pojęcie jakie szerokości są nam konieczne. Drzwi gerda jest możliwość otwierać na sporo rozwiązań, toteż powinniśmy wiedzieć które kupować, prawe, czy lewe, rozwierane do środka, czy na zewnątrz, w ścianę, bądź po ścianie – ceneo.pl/Drzwi_wewnetrzne.

Do ciasnych pomieszczeń najlepsze będą dre drzwi przesuwne. Istotną zaletą systemów przesuwnych jest oszczędność miejsca. Nie wymagają odpowiedniego promienia do otwarcia, jak to jest w wypadku drzwi uchylnych. Wymogiem przy układzie naściennym przesuwnym jest pozostawienie wolnego miejsca na ścianie, po której przemieszczane są drzwi.

Najbardziej znane są drzwi gerda uchylne jednoskrzydłowe. Jest możliwość wybierać spośród drzwi całych czy też z przeszkleniami, drewnianych, albo z płyt MDF/HDF, okleinowych, czy też fornirowanych.Drzwi garażowe występują w wielu formach i barwach, są również takie, które jednoczą kilka typów materiałów – http://www.ceneo.pl//Drzwi_zewnetrzne.

Drzwi zewnętrzne
Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm
Mogą być otwierane, czy też uchylne, segmentowe, albo rolowane, wybór zależy od ilości miejsca. Napęd wraz z automatyką sterującą to spory nakład pieniężny, chociaż ceny są rozmaite.

Przeważnie bramy proponowane są w kilku istotnych kolorach, a odrębne kolory, czy też wykończenie okładziną nastręcza dopłaty. Zestawiając ceny bram, należy się dowiedzieć co składa się na cenę. Najlepiej nabywać drzwi garażowe razem z osprzętem i usługą montażu. Należałoby się także zastanowić, czy potrzebujemy drzwi ocieplane, bo ich ceny są adekwatnie wyższe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>